Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Şanlıurfa Gaziantep Otobüs Bileti

Şanlıurfa Gaziantep Arası

En Ucuz Sefer
-
Şanlıurfa - Gaziantep Arası Kaç Km
137 km
Şanlıurfa - Gaziantep Arası Kaç Saat
1sa 37dk
Günlük Sefer Sayısı
24
En Çok Sefer Yapan Firma
Sefer Yapan Firma Sayısı
0

Şanlıurfa Gaziantep otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Şanlıurfa Gaziantep güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Şanlıurfa Gaziantep seyahatinize başlamadan önce, Şanlıurfa ve Gaziantep hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Şanlıurfa ve Gaziantep şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Şanlıurfa Gaziantep Otobüs Biletleri

Şanlıurfa, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan halk arasında eski ismi “Urfa” olarak bilinen şehirdir. Türkiye’nin pek çok noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunu şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Şanlıurfa Otogarı içerisinden hareket eden otobüs ve minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında kurulmuş olan Şanlıurfa, dünyanın en eski yerleşim merkezlerine ev sahipliği yapmış olan bir şehidir. On binlerce yıl öncesine uzanan tarihi geçmişinde birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması bugün ilde kozmopolit bir demografik yapının ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Bu açıdan bakıldığında dünya tarihi açısından son derece önemli olan şehir, aynı zamanda Milli Mücadele döneminde göstermiş olduğu direniş ve üstün başarıları neticesinde cumhuriyet döneminde isminin başına “Şanlı” unvanını almıştır. Şehir halk arasında “Peygamberler Şehri” olarak da anılır. Bugünki modern yapılanması içinde Urfa’nın geçmişinden günümüze miras kalmış olan çok sayıda tarihi yapılanmayı bir arada görmek de mümkündür. Sıcak iklimi ile birlikte şehirde en temel ekonomik işleyişin başında tarım ve hayvancılık gelir. Aynı coğrafi konum içinde komşuluk içerisinde bulunduğu illerden dolayı karayolu ulaşımı açısından önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Şanlıurfa otobüs bileti satın alarak Şanlıurfa Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Balıklı Göl, Kızlar Sarayı, Bazda Mağaraları, Halfeti Antik Kenti, Sipahi Pazarı, Fırfırlı Cami, Tek Tek Dağları Milli Parkı, Urfa Kalesi, Şanlıurfa Müzesi, Göbekli Tepe” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Şanlıurfa - Gaziantep otobüs bileti fiyatları

Şanlıurfa - Gaziantep otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Gaziantep’te yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Gaziantep Otogarı içerisinden hareket eden otobüs ve minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziantep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan ve bağlı bulunduğu bölgenin en gelişmiş ili olarak kabul edilen bir şehirdir. Halk arasında bilinen eski adı ile “Antep” dünyanın bilinen en eski yerleşim noktalarından biridir. Bu nedenle şehir, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel mirası ile de ziyaretçilerinin dikkatini çeker. Bugün şehrin modern yapılanması arasında kendine yer bulan tarihi hanlar, hamamlar, camiler, medreseler, kaleler Gaziantep’i son derece egzotik bir havaya bürür. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz. 
Şanlıurfa - Gaziantep otobüs bileti fiyatları, “30 -50 TL” fiyat aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Has Diyarbakır, Öz Sivas Seyahat, Süha Turizm, Star Batman, Urfa Hassoy Turizm, Yeşil Erçiş Seyahat, Isparta Petrol, Mar- Tur Turizm, Has Turizm, Öz Diyarbakır” gibi firmaların en uygun Şanlıurfa - Gaziantep otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz. 
  Şanlıurfa Hakkında
Nüfus:
1,801,980
Yüzölçümü:
19.336,21 km²
Plaka:
63
Telefon kodu:
(414)
Otogar:
Şanlıurfa Otogarı
  Gaziantep Hakkında
Nüfus:
1,844,438
Yüzölçümü:
6.844,84 km²
Plaka:
27
Telefon kodu:
(342)
Otogar:
Gaziantep Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.