THIS_METHOD : handleJourneyBusUrl

JOURNEY URL :Array
(
  [id] => 1576
  [transportMode] => bus
  [destinationAirportId] => 
  [departureAirportId] => 
  [url] => otobus-bileti/elazig-gaziantep
  [isPopular] => 
  [entryTitle] => 
  [entryText] => 

Elazığ - Gaziantep Otobüs Bileti
Elazığ, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat Bölümünde yer alan ve aynı bölge içerisinde dördüncü büyük ili olan şehridir. Hem tarihi güzellikleri ile hem de doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Elazığ şehri, binlerce yıllık tarihi geçmişinden günümüze çok sayıda eser ulaştırmayı başarmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Elazığ otobüs bileti satın alarak karayolu aracılığı ile şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Elazığ Otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınızda yolculuğunuz Elazığ Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar üzerinden hareket eden minibüsleri kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Eski Mezopotamya uygarlıklarının kervan yolları üzerinde kurulmuş olan Elazığ şehri bu uygarlıklardan kalan çok sayıda tarihi değere ev sahipliği yapmaktadır. Elazığ’ın “Ağın, Arıcak, Alacakaya, Baskil, Karakoçan, Kovancılar, Keban, Maden, Palu, Sivrice” başta olmak üzere 11 tane ilçesi bulunur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Elazığ otobüs bileti satın alarak Elazığ Otogarına giriş yaptığınızda, “Çırçır Şelalesi, Harput Buzluk Mağarası, Hazar Gölü Plajı, Elazığ Kapalı Çarşı, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Harput Kalesi, Keban Baraj Gölü, Kömürhan Köprüsü, Karakoçan Golan Kaplıcaları, Hazarbaba Kayak Merkezi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir yöresel lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz.
Elazığ - Gaziantep otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlayabileceğiniz Gaziantep şehrinde seyahatiniz Gaziantep Otogarında son bulur. Gaziantep Otogarından hareket minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde en gelişmiş illerden biri olarak halk arasında “Antep” olarak da biliniyor. Şehir Milli Mücadele döneminde gösterdiği üstün direniş ve başarıdan dolayı “Gazi” unvanına layık görülmüştür. Gaziantep, eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktasında yer alan bir konumda olduğu için günümüze bu medeniyetlerden miras kalan çok sayıda tarihi ve kültürel değeri ulaştırmayı başarmıştır. Şehir bu özelliği ile dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olarak bilinip tarihi açıdan önemli bir konumda yer alırken Milli Mücadele dönemi başarılarından dolayı da yakın dönem Türk siyasi tarihi açısından önem arz etmektedir. Elazığ - Gaziantep otobüs bileti satın alarak Gaziantep Otogarına giriş yaptığınızda, “Bakırcılar Çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Ömer Ersoy Kültür Müzesi, Hızır Yaylası, Tarihi Millet Hanı, Rumkale” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Elazığ - Gaziantep otobüs bileti fiyatları, “65 -70 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Elazığ - Gaziantep güzergahı arasında sefer düzenleyen firmalar arasında, “Lider Muş Tur, Has Bingöl, Cesur Bingöl” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz. En uygun Elazığ - Gaziantep otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın online olarak satın alabilirsiniz. 

[carrierId] => [carrierName] => [departureId] => 293 [departureName] => Elazığ [destinationId] => 342 [destinationName] => Gaziantep [mainImage] => ) :

departurePlace :293:

destinationPlace :342:

LIST COUNT:10:

createCanonical - PAGE

URI otobus-bileti/elazig-gaziantep

URL otobus-bileti/elazig-gaziantep

FINISH - createCanonical