THIS_METHOD : handleJourneyBusUrl

JOURNEY URL :Array
(
  [id] => 1396
  [transportMode] => bus
  [destinationAirportId] => 
  [departureAirportId] => 
  [url] => otobus-bileti/diyarbakir-mersin
  [isPopular] => 
  [entryTitle] => 
  [entryText] => 

Diyarbakır – Mersin Otobüs Bileti
Diyarbakır  şehrimizden başlayacak olan yolculuğunuz 7 saat 14 dakika sonra Mersin otogarına ulaşarak tamamlanacaktır. Bu iki şehrimiz arasındaki otobüs yolcuğunu mesafesi yaklaşık olarak 595 kilometredir. Diyarbakır – Mersin otobüs seferleri için 11 otobüs firması hizmet verirken, 13 firma da günlük ortalama sefer düzenlemektedir. Diyarbakır – Mersin otobüs  bileti fiyatları otobüs firmalarına ve sefer tarihlerine göre çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. Diyarbakır ve Mersin arasında gerçekleştireceğiniz otobüs yolculuğunuz için bilet satın almak için otogarları dolaşmak ya da yazıhanelerde bilet aramak zorunda değilsiniz. Online otobüs bileti satın alma konusunda en güvenilir satın alma hizmetini sunan neredennereye.com güvencesi ile otobüs biletinize anında sahip olabilirsiniz.
Online Otobüs Bileti Nasıl Satın Alabilirim?
Sitemiz üzerinden otobüs biletinizi alabilmeniz için öncelikle nereden nereye yolculuk yapacağınızı arama motorumuzda aratıyorsunuz ve karşınıza gelen listeden, dilediğiniz sefer saatini ve otobüs firmasını seçiyorsunuz. Daha sonra hemen karşınıza koltuk seçimi bölümü gelecektir. Bu bölümde oturmak istediğiniz müsait koltuğu seçerek, ödeme bölümüne geçiş yapacaksınız. Son olarak ödeme ekranındaki bilgileri doldurarak kredi kartınız ya da VISA bankamatik kartınız ile satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Satın alma işlemi gerçekleştikten sonra biletiniz ve seyahatiniz ile ilgili gerekli tüm bilgiler e-posta adresinize ya da telefon numaranıza SMS olarak anında iletilecektir. Bu aşamadan sonra artık otobüs biletinizi de aldıysanız biraz da sizi bekleyen yolculuğunuzdan ve gideceğiniz rotadan bahsedelim…
Diyarbakır - Mersin Yolculuğunuz Başlıyor…
Öncelikle şehrin birçok noktasından hareket eden toplu taşıma araçları ya da otobüs biletinizi satın aldığınız firmanın servis hizmetleri ile yolculuğunuzun başlayacağı Diyarbakır otogarına rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Diyarbakır otogarına ulaştıktan sonra burada otobüsündeki yerinizi alıp hareket saatinizi bekleyebilirsiniz. Otobüsünüz hareket ettikten 7 saat 14 dakika sonra Mersin otogarına ulaşarak yolcuğunuzu tamamlamış olacaksınız. Ege ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini birbirine bağlayan ve önemli bir geçmiş noktası olan Mersin otogarı 2015 yılında açılan 185.000 metrekare alana sahip oldukça gelişmiş bir otobüs terminalidir. Kıbrıs’a yolcu taşıyan Taşı Limanı’na da ulaşım imkanı sunan ve 40 adet peronu bulunan Mersin otogarında birçok yeme – içme ve işletme yer almaktadır. Mersin otogarından şehrin birçok noktasına toplu taşıma araçlarına kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra otobüs firmanızın sağlamış olduğu servis imkanlarından da yararlanarak şehrin dilediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz.
Mersin’de Gezip Görebileceğiniz Yerler
Cennet Cehennem Çökükleri:  Mersin’de gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunması gereken Cennet Cehennem çökükleri Mersin’in Silifke ilçesinde yer almaktadır. 70 ve 128 metre derinliğinde olan Cennet Cehennem Çökükleri, Mersin’de doğal oluşumlar sonucu meydana gelen önemli bir gezi noktasıdır.
Tarsus Ulu Cami:  Yapım tarihi 1579 yılına kadar dayanan ve kesme taştan yapılan mimarisi ile dikkat çeken Tarsus Ulu Cami, hem Selçuklu hem de Osmanlı esintileri kesinlikle gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir.
Kleopatra Kapısı: 1835 yılına kadar yani İbrahim Paşa tarafından yıktırmadan önce Mersin’i çevreleyen devasa surlardan geriye kalan tek yapı olan Kleopatra Kapısı, Mersin’deki en önemli antik zenginliklerden biri olarak gezilecek yerler listenizde bulundurmayı düşüneceğiniz yapılar arasındadır.
St. Paul Kilisesi: Tarsus’ta yer alan ve Hristiyan dünyası için çok önemli bir yere sahip alan St. Paul Kilisesi, 1990 yılında Vatikan tarafından bir sempozyum ile dünyaya tanıtılan yapılardan biridir. Bu sebeple Mersin’de gezilecek yerler listenize dahil etmeyi düşünebilirsiniz.
Tarsus Şelalesi: 5 metre yükseklikten akan Tarsus Şelaleleri, Mersin’in en önemli doğa harikalardan biri olarak gezip görmek isteyeceğiniz yerler arasında yer alabilir. Şelalenin etrafında yer alan tesisler sizlere oldukça keyifli vakitler geçirebilme olanağı da sunacaktır.
Tarsus Müzesi:  1971 yılında hizmete açılan ve sadece tarih severlerin değil herkesin dikkat çekecek yerlerden biri olan Tarsus Müzesi’ni Mersin’de mutlaka gezip görmenizi öneririz. Etnografya ve arkeoloji gibi 2 bölüme ayrılmış olan Tarsus Müzesi’ndeki eserler oldukça ilgi çekicidir. Mersin’in 7500 yıllık tarihini ve kültürünü gözler önüne seren eserleri ile Tarsus Müzesi’ni gezilecek yerler listenize kesinlikle eklemenizi öneriyoruz.

[carrierId] => [carrierName] => [departureId] => 271 [departureName] => Diyarbakır [destinationId] => 407 [destinationName] => Mersin [mainImage] => ) :

departurePlace :271:

destinationPlace :407:

LIST COUNT:10:

createCanonical - PAGE

URI otobus-bileti/diyarbakir-mersin

URL otobus-bileti/diyarbakir-mersin

FINISH - createCanonical