Diyadin Otobüs Bileti

Diyadin Otobüs Bileti

Diyadin Otobüs Biletleri

 Diyadin, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Ağrı’nın ilçelerinden bir tanesidir. Doğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu ilçe Tendürek Dağı yakınlarında bulunup, ülke içerisinde kaplıcaları ile ünlü noktalardan bir tanesidir. 

Yöre halkı doğunun misafirlerini kucaklayan özelliklerini göstermek için insanları sıcakkanlılıkla karşılamaya hazırdır. Özellikle yöresel lezzetlerini misafirperverliklerinin bir göstergesi olarak sunarlar. Bunun yanı sıra ziyaretçiler aynı zamanda saklı kalmış doğal güzellikleri keşfetmek için de heyacan duyacaklardır.  
Bölgenin yükseltisi fazladır. Bununla birlikte bağlı bulunduğu bölgenin coğrafi özellikleri nedeni ile sınırları içerisinde karasal iklimin sert bir türevi görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde etkili olduğu gibi aynı zamanda dolaylı yönden yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur. Tarımdan ziyade hayvancılık daha sık olarak yapılmaktadır.
Diyadin ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Keşşin Bahçesi, Eleşkirt Güneykaya Kayak Merkezi, Ağrı Dağı, Meya Mağaraları, Beyazıt Eski Camii, Diyadin Kaplıcaları, İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt Kalesi yer almaktadır. 
Farklı hikayeler ve farklı yerler arayanlar için harika bir fırsat sunan bu ilçeyi daha yakından tanımak ister misiniz? Bu fırsatı kaçırmamanızı öneririz. Bu arada bölgeye gerçekleştireceğiniz seyahat sırasında bölgenin yöresel lezzetlerini yerinde tatmayı kesinlikle unutmayın. İlçeye gerçekleştireceğiniz gezi için neredennereye.com adresi üzerinden Diyadin otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
Diyadin - 5 Günlük Hava Tahmini
29 Kas Pazar
kapalı
1,1 °C
kapalı
30 Kas Pazartesi
açık
1,7 °C
açık
01 Ara Salı
parçalı az bulutlu
1,6 °C
parçalı az bulutlu
02 Ara Çarşamba
parçalı az bulutlu
3 °C
parçalı az bulutlu
03 Ara Perşembe
açık
2,9 °C
açık