THIS_METHOD : handleJourneyBusUrl

JOURNEY URL :Array
(
  [id] => 1172
  [transportMode] => bus
  [destinationAirportId] => 
  [departureAirportId] => 
  [url] => otobus-bileti/bursa-adiyaman
  [isPopular] => 
  [entryTitle] => Bursa Adıyaman Otobüs Biletleri
  [entryText] => 

Bursa, Türkiye’nin illerinden biri olup, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte il ülkenin en gelişmiş şehirlerinden bir tanesidir. Özellikle otomotiv sektörünün bir numarası olarak gösterilmektedir. Yer şekilleri bakımından engebeli alan sayısı azdır. Bu bakımdan yerleşime uygundur. 

Bursa günümüze modern bir şehir görüntüsü çiziyor olsa da geçmişinde ev sahipliği yaptığı medeniyetler nedeni ile birçok tarihi ve kültürel mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Osmanlı gibi tarihin en büyük medeniyetlerinden birinin başkentliğini yapmıştır. Bu bakımdan döneme ait pek çok eseri günümüze taşımayı başarmaktadır. 
 
İklimsel olarak ılıman iklimin bir çeşidi görülmektedir. Denizin ılımanlaştırıcı etkisine sahiptir. Bununla birlikte yazları sıcak ve hafif yağışlı geçmesine karşın, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Tarımsal üretimi de iklimsel özelliklerinden etkilenmiştir.
 
Bursa yeşil Türbe, şehrin ziyaretçilerinin mutlaka görmesi gereken noktalarından bir tanesidir. Osmanlı döneminden kalan bu eser, dönemin özelliklerini bozulmadan günümüze taşımaya devam etmektedir. Bu yani ile oldukça ilgi. Ayrıca Bursa doğal güzellikler bakımından da ülkenin sayılı noktalarından bir tanesidir.
 
Adıyaman, Türkiye’nin illerinden biri olmak ile birlikte, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Adıyaman dünya çapında ve ülke içerisinde Kommagene krallığından kalma Nemrut heykelleri ile ünlüdür. Bu akan Uneco tarafından dünya mirası kapsamında koruma altına alınmıştır. 
 
Şehir, iklimsel olarak Akdeniz ikliminin kurak bir şeklini göstermektedir ve tarımsal faaliyetleri iklimsel özelliklerine göre şekillenmiştir. Yazarı sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. 
Bursa üzerinden zaman kaybetmeden Adıyaman’a gitmek için Adıyaman Ünal Turizm gibi firmaların biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 
[carrierId] => [carrierName] => [departureId] => 191 [departureName] => Bursa [destinationId] => 15 [destinationName] => Adıyaman [mainImage] => ) :

departurePlace :191:

destinationPlace :15:

LIST COUNT:10:

createCanonical - PAGE

URI otobus-bileti/bursa-adiyaman

URL otobus-bileti/bursa-adiyaman

FINISH - createCanonical