Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
Metro Turizm
2019-04-02 08:42 85 TL
Bilet Al

Ankara Silifke Otobüs Bileti

Ankara Silifke Arası

En Ucuz Sefer
70,00 TL
Ankara - Silifke Arası Kaç Km
0 km
Ankara - Silifke Arası Kaç Saat
7sa 45dk
Günlük Sefer Sayısı
3
En Çok Sefer Yapan Firma
Metro Turizm
Sefer Yapan Firma Sayısı
1

Ankara Silifke otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Silifke güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Silifke seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Silifke hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Silifke şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Silifke Otobüs Biletleri

Ankara Silifke otobüs bileti mi aradınız?  Ankara Silifke otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Silifke’de iki cami vardır. Biri Ulu Cami olup Selçuklu eseridir. Diğeri de Sultan Reşat’ın yaptırmış olduğu Yeni Cami’dir. Silifke’nin bir de müzesi vardır.

Silifke’ye 15 kilometre uzakta Holmi kolonisi harabeleri vardır. Grekler kurmuştu. Silifke’ye 35 kilometre uzakta da Tokmur Kalesi vardır. 40 kilometre mesafede bir de Canbaz kilisesi bulunmaktadır.

Silifke’de turistleri hayrete düşüren Öter Kale vardır. Bükdeğirmeni Köyü’ndedir. Meltem rüzgarı estiği zaman bu kaleden çok güzel bir sesin yükseldiği duyulmaktadır. Bir tabiat harikasıdır. Esrarengiz bir olaydır. Bu sebeple halk bu kaleye Öter Kale adını vermiştir. 20 kilometre uzaktadır. Fakat yolu bozuktur. Silifke’nin dokuz köyünde daha kalıntılar vardır. Silifke’nin Adamkaya Kabartmaları harikadır. Kayalar üzerine birer tablo gibi kadın, erkek, çocuk olmak üzere 12 adet kabartma vardır. Bu civarda tamamen blok kesme taşlardan döşenmiş bir yol bulunmaktadır. Uzuncaburç yolu üzerinde, her biri birbirinden güzel anıt mezarlar vardır. Yüzleri üçgen ve mermer sütunla oda şeklindedir. Miladi üçüncü yüzyıla aittir. Ayrıca dört mezar daha vardır. Birinin damı sivridir.

Silifke’de Akdeniz medeniyetinin çok güzel eserleri doludur. Silifke Dağları’nda Türkmenler yaşar. Silifke’nin folkloru pek zengindir. Halk oyunları şaheserdir. 

Ankara Silifke otobüs bileti mi aradınız? Ankara Silifke otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Silifke otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Metro Turizm 85 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Silifke Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
33
Telefon kodu:
(324)
Otogar:
Silifke Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.