THIS_METHOD : handleJourneyBusUrl

JOURNEY URL :Array
(
  [id] => 40
  [transportMode] => bus
  [destinationAirportId] => 
  [departureAirportId] => 
  [url] => otobus-bileti/adana-agri
  [isPopular] => 
  [entryTitle] => Adana Ağrı Otobüs Biletleri
  [entryText] => 

 Adana Ağrı otobüs bileti mi aradınız? Adana Ağrı otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

 

Adana Ağrı arası otobüs yolculuğunuz 10 saat 54 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 961 kilometredir. Adana Ağrı güzergahı Gaziantep, Şanlıurfa ve Diyarbakır illerinden geçersiniz. Adana Ağrı otobüs biletleri sitemizden güvenli bir şekilde satın alma işlemi yapabilirsiniz. Ağrı ili Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunur. Adını sınırları içerisinde ki Ağrı Dağı'ndan edinmiştir. Ağrı şehrinin tarihine göz attığımız zaman ilk olarak Orta Asyalılarla karşılaşırız. Orta Asyalılar bu şehri gelmiş fakat yerleşik bir hayata geçmemişlerdir. Birçok uygarlığın yaptığı gibi onlarda Ağrı ilini bir geçiş olarak kullanmışlardır. Ağrı Osmanlı Devleti zamanında fethedilmiştir. Bir çok uygarlığa mensup olan Ağrı son olarak Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlıya dahil olmuştur. Ağrı'nın ismi o zamanlar Şorbulak olarak söylenmekteydi. Kazım Karabekir döneminde Karaköse ismi verilmiştir. Ağrı Dağı Nuh Tufanı ile alakasından dolayı Tevrat'ta Ararat Dağı olarak geçer. Ağrı Dağı Türkiye'nin en büyük dağıdır. Yüksekliği 5165 metredir. Ağrı dağı il sınırında bulunmaktadır. Ağrı kışları soğuk ve karlı yazları ise kurak bir iklime sahiptir. Şehir geçimini hayvancılıktan sağlamaktadır.560.000 nüfuslu bir ildir. Bünyesinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bulunmaktadır. Ağrı şehri Doğu Anadolu’da görülmesi gereken bir yerdir. Ahmed-i Hani Türbesi her yıl bir çok ziyaretçiye kapısını açmaktadır. Ahmed-i Hani şair ve aynı zamanda da filozoftur. Adana Ağrı arası otobüs yolculuğunuzu kış aylarında yapacaksanız mutlaka kalın bir kaban, eldiven, atkı ve berenizi yanınıza almalısınız. Terminalinde iner inmez beyaz bir örtü gibi görünen kar sizi karşılayacaktır. Soğuk olmasına rağmen kentin cazibesine kapılarak karlar altında ki bu şehri gezmek isteyebilirsiniz. 

Bir yaz günü otobüs yolculuğu yapıyorsanız Adana Ağrı arası rahat hatlar tam size göre. Konforlu ve keyifli bir yolculuk için rahat hat otobüslerde koltuklar arası mesafe geniş ve tek kişilik seyahatleriniz için özel koltuklar bulunmaktadır. Yolculuğa başlamadan önce mutlaka varacağınız şehir Ağrı ile ilgili bir kaç bilgi edinmeniz sizin için iyi olacaktır.
Ağrı ili Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunur. Adını sınırları içerisinde ki Ağrı Dağı'ndan edinmiştir. Ağrı şehrinin tarihine göz attığımız zaman ilk olarak Orta Asyalı'larla karşılaşırız. Orta Asyalı'lar bu şehri gelmiş fakat yerleşik bir hayata geçmemişlerdir. Bir çok uygarlığın yaptığı gibi onlarda Ağrı ilini bir geçiş olarak kullanmışlardır.
Ağrı Osmanlı Devleti zamanında fethedilmiştir. Bir çok uygarlığa mensup olan Ağrı son olarak Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlıya dahil olmuştur. Ağrı'nın ismi o zamanlar Şorbulak olarak söylenmekteydi. Kazım Karabekir döneminde Karaköse ismi verilmiştir. Ağrı Dağı Nuh Tufanı ile alakasından dolayı Tevrat'ta Ararat Dağı olarak geçer. Ağrı Dağı Türkiye'nin en büyük dağıdır. Yüksekliği 5165 metredir. Ağrı dağı il sınırında bulunmaktadır.
Ağrı kışları soğuk ve karlı yazları ise kurak bir iklime sahiptir. Şehir geçimini hayvancılıktan sağlamaktadır.560.000 nüfuslu bir ildir. Bünyesinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi bulunmaktadır.
Ağrı şehri Doğu Anadolu’da görülmesi gereken bir yerdir. Ahmed-i Hani Türbesi her yıl bir çok ziyaretçiye kapısını açmaktadır. Ahmed-i Hani şair ve aynı zamanda da filozoftur.
Adana Ağrı arası otobüs yolculuğunuzu kış aylarında yapacaksanız mutlaka kalın bir kaban, eldiven, atkı ve berenizi yanınıza almalısınız. Terminalinde iner inmez beyaz bir örtü gibi görünen kar sizi karşılayacaktır. Soğuk olmasına rağmen kentin cazibesine kapılarak karlar altında ki bu şehri gezmek isteyebilirsiniz.Adana Ağrı otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

[carrierId] => [carrierName] => [departureId] => 1 [departureName] => Adana [destinationId] => 42 [destinationName] => Ağrı [mainImage] => ) :

departurePlace :1:

destinationPlace :42:

LIST COUNT:10:

createCanonical - PAGE

URI otobus-bileti/adana-agri

URL otobus-bileti/adana-agri

FINISH - createCanonical